DANIŞMANLIK EĞİTİM ORGANİZYON


" ODAK NOKTAMIZ MEDİKAL MÜDÜRLER "

  • Bölgesel Medikal Müdür Gelişim Programı

  • Medikal Müdürlere Koçluk Hizmeti

  • Outsource Bölgesel Medikal Müdürlük Hizmeti

  • Hekimler için Kariyer Koçluğu

   F A M A

Bölgesel Medikal Müdür (BMM) Gelişim Programı

BMM’lerin en önemli görevi, sunumlar ya da yüz yüze görüşmeler yoluyla düşünce liderleri ve hekimlerle anlamlı ve etkili bilgi alışverişi gerçekleştirmektir.
Belki de bir kaç ay öncesine kadar hekimlik mesleğini icra ederken, kendilerini birden bire kurumsal bir atmosferde bulan BMM’ler, bu alışverişin bilimsel boyutunda, altyapıları nedeniyle genel olarak bir sıkıntı yaşamamakta ancak iletişim boyutunda güçlükler çekebilmektedirler.
Ayrıca, görevi gereği gerek satış teşkilatıyla, gerek pazarlama, ruhsat gibi diğer departmanlarla sürekli iletişimde olması gereken BMM’ün, bu iletişimi başarıyla gerçekleştirmesi yalnız kendi verimini artırmakla kalmayacak, tüm firmanın başarısına da katkı sağlayacaktır.

Programımızda neler var?

BMM Fonksiyonları Eğitimi
Bu eğitimde, BMM misyonu, stratejik hedefleri, rolleri, fonksiyonları, şirket SOP’leri ışığında, örneklemeler ve “work shop”lar ile incelenecek, on-label, off-label tartışmalar, promosyonel non-promosyonel tanımları, satış temsilcisi ile etkileşim kuralları gibi konular interaktif biçimde tartışılacaktır.
Eğitimin ikinci bölümünde “Düşünce Lideri İletişim Modeli” paylaşılacak, bir hekim ziyaretinin planlanmasından, ziyaret bitiminde alınacak aksiyonlara kadar olan aşamalar ayrıntılı bir biçimde incelenecektir.

BMM Saha Danışmanlığı
BMM, sahada hekim ziyaretlerinde ve sunumlarda gözlemlenecektir.
Günün sonunda danışman, BMM ile "Düşünce Lideri İletişim Modeli" kapsamında geri bildirimlerini ve eğitim ihtiyaçlarını paylaşacaktır.
Ayrıca programa "koçluk hizmeti" de dahildir.

   F A M A

Medikal Müdürlere Koçluk Hizmeti

Medikal Müdür pozisyonu, sirkülasyonun en yüksek olduğu pozisyonlardan biridir.
Bunun bir çok nedeni vardır: hepimizin en çok ihtiyaç duyduğu şeylerin başında kendini ifade edebilmek geliyor. Kurumsal hayatın baş döndürücü hızı ve yetiştirilmek zorunda olunan binlerce işin arasında grup medikal müdürlerin, medikal müdürlere ayırabildiği vakit çok az olabiliyor.

Bu noktada verdiğimiz koçluk hizmeti ile medikal müdürün kendisini ifade edebilmesine olanak sağlıyor, derin ve odaklı düşünmesini, daha geniş çerçeveden bakmasını, farklı çözümler bulmasını sağlayarak;
 -gelişim, değişim
 -iletişim
 -duygu yönetimi
 -zorlayıcı durumları aşma
 -kariyer planlaması
gibi konularda farkındalık oluşturmasını, karar vermesini ve eyleme geçmesini destekliyoruz.

   F A M A

Outsource Bölgesel Medikal Müdür Hizmeti

Bölgesel Medikal Müdür pozisyonu çok zor dolan bir pozisyondur, sirkülasyonu çok yüksektir ve tecrübeli birisini bulmak zordur.
Aynı zamanda yetiştirilmesi, firma kültürüne adaptasyonu zaman almaktadır. Dolayısıyla bazı durumlarda Bölgesel Medikal Müdürlük hizmetini dışarıdan almak, kurum açısından çok daha avantajlı olabilir.

Ünite sunumları, hekim ziyaretleri, mümessil eğitimleri ve medikal proje desteği gibi konularda tecrübeli Bölgesel Medikal Müdürlerimizle yüksek kalitede hizmet veriyoruz.

   F A M A

Hekimler için Kariyer Koçluğu

Ülkemizde 135 bin hekim bulunmaktadır ve bu hekimlerin yaklaşık 600 kadarı ilaç sektöründe çalışmaktadır.
Bir kısım hekimimiz de, hepimizin bildiği nedenlerden dolayı sektöre geçmek istemektedir.
Bu hekimlerin bazıları hem sektör hakkında tam anlamıyla doğru bilgiye ulaşamadıkları için, hem de karar verirken hangi iç ve dış dinamikleri, ne ölçüde göz önüne alacaklarına dair soru işaretleri olduğu için sektöre geçtikten sonra hayal kırıklığına uğramakta ve mutsuz olmaktadır.
Bu arada, firmalar da ciddi iş gücü kaybıyla karşı karşıya gelmektedir.

Sektöre geçmeyi düşünen hekimlere sunduğumuz "kariyer koçluğu" hizmeti ile değerlerini belirlemelerine, hayattan ve işten beklentilerini netleştirmelerine destek oluyor, ilaç sektörü hakkında objektif ve kapsamlı bilgi vererek doğru kararlar almalarına yardımcı oluyoruz.

   F A M A

Hakkımızda

Biz, kurumsal hayatın zaruretine inanan, bununla birlikte içinde olmak yerine yanında olmayı tercih eden ÖZTUNALI ailesi ve dostlarıyız…

Dr. Ogan Öztunalı

1966 yılında Ankara’da doğdu.
Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’ni ve Hacettepe Tıp Fakültesi’ni bitirdi.
Uzun yıllar ilaç sektöründe satış ve medikal departmanlarda görev yaptı.
ICF akredite Erickson International'da koçluk eğitimini tamamladı.

Nalan Öztunalı

1970 yılında Ankara’da doğdu.
Ankara Atatürk Lisesi ve ODTÜ Ekonomi’yi bitirdi.
20 yıl finans sektöründe çalıştıktan sonra 4 yıldır doğum fotoğrafçılığı yapıyor.
2015 Şubat ayında FAMA Danışmanlık Eğitim ve Organizasyon Şirketini kurdu.
www.nalanoztunali.com

   F A M A

İletişim

Bize Ulaşın

FAMA Danışmanlık Eğitim Organizasyon
Şebboy sok. Petekler Sitesi F Blok No:10A/18
4. Levent, 34330 Beşiktaş/İstanbul
Google Maps'te gör

GSM: +90 533 255 81 66

ogan@famadanismanlik.com
www.famadanismanlik.com

+90 533 255 81 66